Nabídka ×
Kategorie: Aktuálně z Vysočiny - pozvánky na akce, ohlednutí a další informace

Noc na Karlštejně v Chotěboři

Noc na Karlštejně v ChotěbořiK oslavě 700. výročí narození krále a císaře Karla IV. zveme veřejnost v sobotu 28. května v 19:00 hodin do Chotěbořské sokolovny, kde Divadelní soubor Karla Čapka a SHŠ Hebrix o.s. Třešť, odehrají známou hudební komedii na motivy divadelního představení Jaroslava Vrchlického Noc na Karlštejně. Děj příběhu nás zavádí na hrad Karlštejn v červenci léta Páně 1363.

Poklidný život hradní posádky, která zde žije a hospodaří bez žen v souladu s nařízením císaře Karla IV., naruší sled několika událostí. Na hradě se totiž objeví hned dvě ženy – Alena, neteř karlštejnského purkrabího, která tak usiluje o výhru v sázce a svatbu s milovaným Peškem, a královna Alžběta, sužovaná steskem po milovaném muži Karlovi. Jak nenápadně utajit jejich přítomnost řeší s těžkou hlavou nezávisle na sobě císařův šenk Pešek Hlavně a arcibiskup Arnošt z Pardubic. Času a možností však mnoho nemají – ženám jsou na stopě urození karlštejnští hosté – Petr, král cyperský a Štěpán, vévoda bavorský. A aby toho nebylo málo, týž den je rovněž očekáván příjezd samotného císaře Karla IV. Karlštejnský purkrabí Ješek z Vartenberka ani netuší, jak prorocká jsou jeho slova: „Tady se jednou něco stane…“.

Vstupné: Předprodej (IC Chotěboř) 80 Kč, na místě 100 Kč. Tel: 569 626 634.

Srdečně zvou:

Knihovna Ignáta Herrmanna a Informační centrum Chotěboř

CEKUS Chotěboř

spolu s partnery akce.

Pozvánku na tuto akci redakci zaslal personál IC Chotěboř. Děkujeme. :) Plakáty v tomto článku byly publikovány s vědomím a souhlasem pořadatele akce.

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.