Nabídka ×

Aktuální dění kolem nás

5 hlavních zpráv ČT 24:
 • Vznik reportáže o Babišovi mladším byl v pořádku, převážil veřejný zájem, věří předseda Syndikátu novinářů

  Publikováno: 16.11.2018 21:33
  Sabina Slonková a Jiří Kubík postupovali podle předsedy Syndikátu novinářů Adama Černého eticky, když připravovali reportáž o Andreji Babišovi mladším. Babišův otec, který je předsedou české vlády, i někteří jeho političtí spolupracovníci a spojenci přitom hovořili o hyenismu, narušení soukromí nebo dokonce přepadení. Podle Černého je ale důležité, že se novináři jako takoví ihned představili, navíc v daném případě převažuje nad ochranou soukromí veřejný zájem. Okolnosti vzniku reportáže Televize Seznam byly jedním z témat 90' ČT24.
 • ČT: Babišovu vládu podpoří při hlasování o nedůvěře i šest komunistů

  Publikováno: 16.11.2018 18:42
  Opozice ve sněmovně chce kvůli novému vývoji v kauze Čapí hnízdo hlasovat o nedůvěře Babišově vládě. Potřebný počet podpisů už sehnala, je proto jasné, že bude tato schůze příští týden v pátek. Co ale jasné není, je počet poslanců, který nakonec zvedne ruku proti vládě. Opozice má zatím jen 92 hlasů, naopak 78 poslanců ANO se postaví za Andreje Babiše. Rozhodnou proto hlasy poslanců ČSSD a KSČM, kterých je dohromady 30.
 • Na organizátory protestů Za slušné Slovensko si došlápla policie. V Bratislavě znovu demonstrovaly tisíce lidí

  Publikováno: 16.11.2018 9:19
  Tisíce lidí přišly do centra Bratislavy na demonstraci vyjádřit nespokojenost s poměry v zemi a podpořit organizátory dřívějších mohutných protivládních mítinků, které kvůli anonymnímu oznámení o jejich zapojení do údajné přípravy státního převratu začala vyslýchat policie. Shromáždění byla svolána i do dalších měst na Slovensku a v zahraničí, kde žije slovenská komunita.
 • Kilogram se scvrkl. Vědci teď změnili jeho definici

  Publikováno: 16.11.2018 14:09
  Delegáti na konferenci Mezinárodního úřadu pro míry a váhy (BIPM) ve francouzském městě Versailles v pátek schválili novou definici kilogramu. Základní jednotka hmotnosti se už neodvozuje od kovového prototypu uloženého v pařížském trezoru, ale od pevné hodnoty Planckovy konstanty.
 • V migrační politice jsme chybovali, přiznala v Chemnitzu Merkelová

  Publikováno: 16.11.2018 17:12
  Německá kancléřka Angela Merkelová během návštěvy saského Chemnitzu uznala, že její vláda chybovala v migrační politice. Chybu podle ní ovšem neudělala tím, že pomohla uprchlíkům v nouzi, ale tím, že se nezajímala včas o situací zemí, ze kterých přichází. Proti Merkelové ve městě demonstrovalo podle úřadů zhruba 2500 lidí.

5 hlavních zpráv Českého rozhlasu:

3 aktuální zprávy Deníku N - minuta po minutě
 • Americká tajná služba CIA dospěla k závěru, že vraždu saúdského...

  Publikováno: 17.11.2018 2:26
  Americká tajná služba CIA dospěla k závěru, že vraždu saúdského novináře Džamála Chášukdžího si skutečně objednal korunní princ Mohamed bin Salmán. To je v rozporu s dřívějším tvrzením saúdské vlády, že princ neměl s brutálním zabitím novináře nic společného. Uvedl to Washington Post v odkazu na své zdroje v CIA.
 • Od stažení vojáků NATO z Afghánistánu v roce 2015 zemřelo...

  Publikováno: 17.11.2018 0:17
  Od stažení vojáků NATO z Afghánistánu v roce 2015 zemřelo v zemi téměř 28 529 členů místních bezpečnostních složek. Oznámil to prezident Ašraf Ghaní. (AFP)
 • Demokratka Stacey Abramsová uznala porážku v souboji o guvernérský post...

  Publikováno: 16.11.2018 23:36
  Demokratka Stacey Abramsová uznala porážku v souboji o guvernérský post státu Georgia a přiznala vítězství republikánu Brianu Kempovi. Zároveň ale oznámila, že zažaluje stát Georgia za to, že neochránil své občany před volebními podvody. Brian Kemp byl totiž zároveň šéfem úřadu, který stanovoval volební pravidla, a ještě k tomu na ně dohlížel. Kempův úřad zadržoval desítky tisíc volebních lístků kvůli […]

Toulky českou minulostí (ČRo Dvojka):

... web ČT 24                 web ČT Sport            web ČT

Dnešní aktuální sportovní přenosy živě ():

...www.ziveprenosy.cz                 Živé vysílání ČT Sport

Zajímavá videa ze Stream.cz:

"Kurvítka": Proč se spotřebič pokazí krátce po skončení záruční lhůty? (pořad A Dost!)

Sliby se mají plnit (nejen) o Vánocích (pořad A Dost!)

Originální lázeňské oplatky – Proč nelze ruční práci nahradit automatizovanou výrobou? (pořad Jídlo s.r.o.)

Jak se připravuje krevetový salát v luxusním lahůdkářství? (pořad Jídlo s.r.o.)

Jak se dnes vyrábí pařížský salát, když už neexistují státní normy (pořad Jídlo s.r.o.)

...další pořady