Nabídka ×

Aktuální dění kolem nás

5 hlavních zpráv ČT 24:
 • Zákon k brexitové dohodě platí. Schválily ho obě komory britského parlamentu

  Publikováno: 22.1.2020 18:10
  Britský parlament schválil zákon k dohodě o brexitu. Dolní sněmovna odmítla všechny změny, které učinila horní komora. Ta už nové dodatky nenavrhla. Text tak míří ke královně, která ho formálně stvrdí. Za týden budou o rozvodové dohodě hlasovat také poslanci Evropského parlamentu. Pokud s ní vysloví souhlas, opustí Británie na jejím základě EU na konci ledna, tedy za devět dní.
 • Poslanci podpořili digitální daň. Ročně by měla Česku přinést zhruba pět miliard

  Publikováno: 22.1.2020 17:41
  Na velké internetové firmy by mohla v Česku v budoucnu dopadnout sedmiprocentní digitální daň. Vládní návrh, který ji zavádí, v úvodním kole podpořila sněmovna. Nyní ho posoudí rozpočtový výbor. Ročně by daň mohla státnímu rozpočtu přinést asi pět miliard korun. Měly by jí podléhat internetové firmy s globálním obratem nad 750 milionů eur (asi 19 miliard korun), které budou mít na území Česka roční obrat za uskutečněné zdanitelné služby minimálně 100 milionů korun.
 • Česko možná čeká další extrémně suchý rok. Ve sněhu je nyní nejméně vody za posledních 20 let

  Publikováno: 22.1.2020 15:34
  V Česku je aktuálně nejmenší zásoba vody ve sněhu za posledních dvacet let. Důvodem je nejenom nedostatek srážek, ale i příliš teplá zima. Podzemní vody, které jsou už delší dobu nedostatečně nasycené, se tak zřejmě nedoplní. Podle hydrologů hrozí, že bude Česko opět čelit extrémnímu suchu. Například v Beskydech je aktuálně na některých místech jenom pár centimetrů sněhu, loni ve stejnou dobu to bylo více než metr.
 • Jak moc je nový koronavirus z Číny smrtící a existuje riziko pro Česko? Nabízíme základní otázky a odpovědi

  Publikováno: 22.1.2020 14:14
  Čína se potýká se stále stoupajícím množstvím osob, které onemocněly novou formou koronaviru označovaného jako nCov nebo wuchanský podle místa, kde se objevil. Tato choroba si už vyžádala 17 mrtvých. Jakou hrozbu představuje?
 • Babiš podá kvůli zakázce na dálniční známky trestní oznámení. Asseco CE je ochotné smlouvu zrušit

  Publikováno: 22.1.2020 14:31
  Společnost Asseco Central Europe, která měla být dodavatelem IT systému k elektronickým dálničním známkám, je ochotna ukončit smlouvu se Státním fondem dopravní infrastruktury (SFDI). Nebude žádat žádnou náhradu. Situace kolem dálničních známek vážně poškozovala jméno společnosti, informovala firma. Premiér Andrej Babiš (ANO) zároveň podá kvůli této zakázce trestní oznámení. Objevily se také informace, že zakázku na elektronické dálniční známky provází podezření na střet zájmů. 

5 aktuálních zpráv z webu České noviny (ČTK):

5 hlavních zpráv Českého rozhlasu:
 • Hokejisté Třince vyhráli na ledě Mladé Boleslavi. Wolski bodoval v šestém extraligovém utkání

  Publikováno: 22.1.2020 20:22
  Hokejisté Mladé Boleslavi prohráli v dohrávce 31. kola v přímém souboji o čtvrté místo s Třincem 1:2 a neuspěli poprvé po čtyřech výhrách za sebou. Gólem a asistencí se podílel na třetím vítězství Ocelářů v řadě obránce David Musil. V dresu vítězů bodoval i v šestém utkání v české extralize kanadský útočník s polskými kořeny Wojtek Wolski, který sice poprvé neskóroval, ale asistencí vylepšil svou bilanci na 12 bodů (8+4).
 • Na brexitovém zákonu už chybí jen podpis královny. Obě komory britského parlamentu ho schválily

  Publikováno: 22.1.2020 20:12
  Prováděcí zákon k brexitové dohodě již schválily obě komory britského parlamentu. Informovala o tom ve středu stanice Sky News. Horní komora parlamentu se původně pokoušela k zákonu připojit dodatky. Ve středu ale Dolní sněmovna všechny odmítla a Sněmovna lordů následně svou snahu o změnu brexitového zákona vzdala. Nyní tak již chybí jen podpis královny Alžběty II.
 • Nechci ignorovat nepříjemné informace, říká Martina Lehmannová, bývalá ředitelka Památníku Lidice

  Publikováno: 22.1.2020 20:05
  Martina Lehmannová, ředitelka Památníku Lidice, rezignovala na svou funkci. Stalo se tak poté, co jí dal ministr Lubomír Zaorálek na výběr: buď sama odstoupí, nebo ji odvolá. „Podle něj jsem nezvládla komunikaci s přeživšími,“ vysvětluje Martina Lehmannová v rozhovoru s Tomášem Pancířem.
 • Marie Benešová hledá nové šéfy soudů. Nevíme ale, jak je vybírat

  Publikováno: 22.1.2020 19:18
  Ministerstvo spravedlnosti vypsalo tři výběrová řízení na obsazení pozic předsedů krajských soudů. Nejde ale o žádnou nekalost Marie Benešové (za ANO), která by snad někam chtěla dosazovat své lidi. Personální tendry si žádají objektivní okolnosti.
 • ‚Řídit se zcela pravidly, tak nic nepostavíme.‘ Manažer Metrostavu u soudu popsal, jak se soutěží zakázky

  Publikováno: 22.1.2020 18:53
  Dávají se nápovědy, aby se ušetřil čas. Nastavení parametrů pro preferovaného obchodního partnera je šikovnost investora. Jiří Anděl ze stavební společnosti Metrostav u Krajského soudu v Praze ve středu popsal, jak vypadá praxe v jeho oboru. Do vysvětlování se pustil při závěrečné řeči v korupční kauze okolo Davida Ratha. Žalobce, který chce pro Anděla pět let vězení, totiž podle něj o realitě nic neví.

3 komentáře Českého rozhlasu:
 • Marie Benešová hledá nové šéfy soudů. Nevíme ale, jak je vybírat

  Publikováno: 22.1.2020 19:18
  Ministerstvo spravedlnosti vypsalo tři výběrová řízení na obsazení pozic předsedů krajských soudů. Nejde ale o žádnou nekalost Marie Benešové (za ANO), která by snad někam chtěla dosazovat své lidi. Personální tendry si žádají objektivní okolnosti.
 • Schopný manažer prý zvládne řídit dvě ministerstva, tak uvidíme

  Publikováno: 22.1.2020 11:30
  Andrej Babiš si v novoročním projevu povzdechl, že kdyby měl kouzelnickou hůlku, udělal by z Česka Švýcarsko.Byť ji v ruce nedrží a nikdy se jí nedočká, směrem k této zemi nás už posouvá. Alespoň v tom slova smyslu, že budeme mít více ministerstev než ministrů.
 • Je třeba vyhodit Kremlíka

  Publikováno: 22.1.2020 6:40
  Ten úřad musí být prokletý. Každý ministr, který nastoupí do jeho čela, musí počítat s tím, že dříve nebo později bude vyhozen a že důvody nebudou jasné především jemu samému. Tím úřadem je pochopitelně ministerstvo dopravy a roli vyhozeného šéfa resortu právě sehrál Vladimír Kremlík (za ANO).

3 aktuální zprávy z webu Eurozpravy.cz:
 • Zima končí? Počasí přinese výraznou změnu

  Publikováno: 22.1.2020 8:30
  Česko se ento týden potýká s výrazným ochlazením. To ale nepotrvá dlouho a v následujících dnech se dočkáme opětovného oteplení. Vyplývá to z předpovědi počasí na únor, kterou vydal server AccuWeather.
 • Pavel Novotný přiznal: Zablokovali mě. Co provedl?

  Publikováno: 22.1.2020 13:24
  Starosta Řeporyjí Pavel Novotný už delší dobu nebyl aktivní na sociální síti Facebook. Jak se ukázalo, ne z vlastní vůle. Je totiž opakovaně blokován.
 • Válka, kterou již nelze ignorovat. Evropa se konečně probudila, soudí analytik

  Publikováno: 22.1.2020 12:00
  NÁZOR - V uplynulých devíti letech Libye přestala být suverénní zemí, konstatuje Daniel R. DePetris v komentáři pro server National Interest. Analytik z think tanku Defense Priorities deklaruje, že severoafrický ropný stát přišel o nezávislost, hrdost a sebeúctu a nyní se zmítá v zuřivé občanské válce živené cizími mocnostmi, kterým nedělá problém využívat Libyi k prosazování vlastních cílů.

... web ČT 24    Živé vysílání ČT 24    Živé vysílání ČT Sport   web ČT Sport    web ČT

Zajímavé pořady, audia, videa, názory...:

Zmapovali jsme podvody a triky na turisty i Čechy. Otestujte si, zda znáte všechny. (TV Seznam)

Václav Klaus měl už ve škole výraz jak z poštovní známky, vzpomíná Pavlína Filipovská. (Čro)

Pořad 168 hodin z 3. 11. 2019 (ČT)

Pořad Reportéři ČT z 4. 11. 2019 (ČT)

Obsah tohoto dílu: Koupě televize Nova firmou PPF Petra Kellnera kompletuje převzetí médií oligarchy. Jak se žije novinářům v jejich vydavatelských domech. Vražda novináře Jána Kuciaka odkryla slovenské Palermo.