Nabídka ×

Aktuální dění kolem nás

5 hlavních zpráv ČT 24:
 • V Ostravě končí většina buněk ČSSD. Můžeme stavět stranu znovu, říká Zaorálek

  Publikováno: 20.9.2019 17:50
  V Ostravě zanikne většina městských organizací sociální demokracie. Rozhodlo o tom vedení strany a 17 z 26 buněk na návrh krajské ČSSD připravilo o licenci. Důvodem jsou špatné volební výsledky a obavy z černých duší. Ostravští sociální demokraté ale takové tvrzení považují za účelové.
 • „Nekonečná selhání v čele státu.“ Na Slovensku si připomínají smrt Kuciaka a Kušnírové

  Publikováno: 20.9.2019 19:25
  Po více než půl roce vyšli Slováci opět do ulic na shromáždění připomínající loňskou vraždu novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové. Organizátorky demonstrace ve slovenské metropoli nařkly vládu z toho, že selhala při řízení státu. Občanská iniciativa Za slušné Slovensko ohlásila shromáždění v Bratislavě i v dalších městech na Slovensku a ve světě tam, kde žijí krajané.
 • Třicet řidičů se na D7 otočilo do protisměru. Podle policie spáchali přestupek

  Publikováno: 20.9.2019 16:23
  Kladenští policisté ukončili vyšetřování červencové události na dálnici D7 u Knovíze, kde se řidiči otáčeli do protisměru a odjeli záchrannou uličkou. Podle mluvčí Michaely Richterové celou věc uzavřeli jako přestupek. Řidičům hrozí pokuta pět až deset tisíc korun, sedm trestných bodů i ztráta řidičského průkazu. Původně jim hrozilo i trestní stíhání.
 • Bouzov zůstává státu. Ústavní soud odmítl stížnost Německého řádu

  Publikováno: 20.9.2019 7:53
  Ústavní soud odmítl stížnost Německého řádu, který se domáhal vydání hradu Bouzov na Olomoucku. Justice ponechala památku ve vlastnictví státu. Ústavní soudci obdrželi stížnost v červenci, odmítli ji v polovině září. Z usnesení plyne, že se řád po druhé světové válce nedomáhal vrácení hradu, který zabavili nacisté, zákonem předepsaným způsobem.
 • Debata o abolici je zbytečná, míní Babiš. Podle Hamáčka by ukázala na nerovnost před zákonem

  Publikováno: 20.9.2019 12:43
  Debata o tom, zda by premiér Andrej Babiš (ANO) podepsal případné rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana, kterým by hlava státu zastavila Babišovo trestní stíhání, pokud by bylo obnoveno, je podle premiéra zbytečná. K otázce případné abolice se odmítla vyjádřit ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO). Šéf koaliční ČSSD Jan Hamáček ji označil za nepřiměřený zásah do fungování justice a rovnosti před zákonem. Předseda ODS Petr Fiala navrhl šéfům opozičních stran kvůli celé věci schůzku.

5 aktuálních zpráv z webu České noviny (ČTK):

5 hlavních zpráv Českého rozhlasu:

3 komentáře Českého rozhlasu:
 • Jesle jako genderový experiment

  Publikováno: 20.9.2019 15:25
  Ministerstvo práce a sociálních věcí chystá „revoluční“ novelu v institucionální péči o malé děti. Dříve těžce vybojované dětské skupiny, které se staly vítanou flexibilní službou pro rodiče na hlídání svých dětí, hodlá přejmenovat novelou zákona na jesle. Tím si šikovně zajistí právní rámec svého projektu mikrojeslí, který nyní běží v rámci experimentu.
 • Čím je Čechovi majetkově Němec, tím je Čech zase Slovákovi

  Publikováno: 20.9.2019 6:29
  Češi bohatnou rychleji než obyvatelé většiny jiných srovnatelných zemí. To je nepochybně příznivý závěr nového vydání každoroční studie pojišťovnické skupiny Allianz. Autoři studie porovnali majetek v přepočtu na jednoho obyvatele. Češi si loni polepšili o více než čtyři procenta, zatímco bohatství domácností všech sledovaných zemí v souhrnu pokleslo, byť nepatrně.
 • Českým národním zájmem není podpora Srbska proti Kosovu

  Publikováno: 19.9.2019 16:51
  Zdál se to být jeden z vrtošivých bonmotů Miloše Zemana, kterým chtěl při oficiální návštěvě Srbska potěšit své hostitele.

3 aktuální zprávy z webu Eurozpravy.cz:

... web ČT 24    Živé vysílání ČT 24    Živé vysílání ČT Sport   web ČT Sport    web ČT

Aktuální rozhovory a audia Českého rozhlasu:

Zajímavé pořady, videa, názory...:

Šéf STAN Rakušan živě: Premiér ve své kauze vyvíjel tlak na justici (TV Seznam)

Pořad 168 hodin z 1. 9. 2019 (ČT)

Obsah tohoto dílu: Tahle země není pro mladý – Smrt na jazyku – Slovenská chobotnice – Malostranské korekce – Brněnský zázrak – Přísně tajné!

Pořad Reportéři ČT z 26. 8. 2019 (ČT)

Obsah tohoto dílu: Kontroverzní podnikání prezidentského sponzora, kterému pomohl končící ministr kultury. Unikátní nahrávky Karla Kryla z divadelní šatny. Jak chutná trest po žhářském útoku na vzácný kostel.