Nabídka ×

Aktuální dění kolem nás

5 hlavních zpráv ČT 24:
 • Rusové přiletěli do Venezuely radit a konzultovat. S sebou vzali 35 tun materiálu

  Publikováno: 25.3.2019 7:01
  Dvě ruská vojenská letadla dopravila do Venezuely stovku vojáků a 35 tun materiálu v rámci „technické a vojenské spolupráce“ mezi Venezuelou a Ruskem. Informaci médií potvrdila ruská vládní agentura Sputnik. Do Caracasu přicestovali ruští vojenští představitelé včetně náčelníka štábu pozemních sil Vasilije Tonkoškurova s cílem „výměny zkušeností a ke konzultacím“, citovala ruská agentura nejmenovaný zdroj z ruské ambasády ve venezuelském hlavním městě.
 • Od evropské integrace po neutralitu. Kam chtějí vést Ukrajinu kandidáti na prezidenta?

  Publikováno: 7.3.2019 18:00
  Většina Ukrajinců považuje za důležité, aby budoucí prezident pokračoval v proevropské orientaci země. Na prozápadní kurz, který jde ruku v ruce s reformami, kladou v souvislosti s volbami důraz i Evropská unie a Spojené státy a je to právě prezident, kdo má v ukrajinském politickém systému hlavní slovo v zahraniční politice. Všichni hlavní favorité sice tvrdí, že chtějí směřování, které Ukrajina po Euromajdanu sleduje, zachovat. Z vyjádření některých kandidátů ale vyplývá, že by ho mohli přinejmenším zkomplikovat. Ukrajinci půjdou volit 31. března a k pravděpodobnému druhému kolu pak 21. dubna.
 • Pětina pacientů nebere léky správně. Doktoři se ptají proč

  Publikováno: 25.3.2019 9:13
  Lékaři se ptají svých pacientů, proč neberou léky správně, čímž vstoupili do hlavní části projektu Týden adherence. Neochota řídit se pokyny doktorů vede ke zhoršení zdravotního stavu, častějším pobytům v nemocnicích a zdravotní systém stojí stovky milionů korun navíc. Příčiny nedisciplinovanosti českých pacientů se lékaři budou od pondělí snažit odhalit ve 150 ambulancích po celém Česku.
 • I na studni je třeba platné razítko. Povolení k odběru vody je časově omezené

  Publikováno: 24.3.2019 16:36
  Lidé by si měli kontrolovat, zda mají všechny úřední formality spojené s jejich studnami v pořádku. Ač to mnozí nevědí, povolení k odběru podzemní vody nejsou časově neomezená a je třeba hlídat, zda jejich platnost nevypršela – jinak hrozí postihy. Třeba provozovatele hřiště Park Golf v Hradci Králové stála nepozornost 150 tisíc korun.
 • Do autobusu s dětmi narazil v Benešově kamion, který převážel dřevo

  Publikováno: 25.3.2019 9:42
  Nákladní auto převážející dlouhé klády v pondělí ráno v Benešově narazilo do školního autobusu, v němž jelo zhruba padesát dětí. Nehoda se obešla bez zranění, výrazně ale zkomplikovala dopravu na křižovatce Červené Vršky na hlavním silničním tahu z Prahy na Tábor.

5 hlavních zpráv Českého rozhlasu:

3 aktuální zprávy Deníku N - minuta po minutě
 • Ústředí muslimských obcí vypovědělo Leonida Kušnarenka. Teprve před měsíce byl...

  Publikováno: 25.3.2019 10:17
  Ústředí muslimských obcí vypovědělo Leonida Kušnarenka. Teprve před měsíce byl přitom zvolen do čela Pražské muslimské obce. „Je to v zájmu všech. Měl jsem vizi, že přijdu s mírem a láskou. Nechci, aby se kvůli mému přístupu rozvracela cela obec,“ potvrdil Deníku N informace pražský advokát Kušnarenko.Ten je od minulého týdne kritizován za video, v němž vyzývá muslimy, aby […]
 • Tři matky, jeden otec, dvě děti přišli před úřad vlády...

  Publikováno: 25.3.2019 10:13
  Tři matky, jeden otec, dvě děti přišli před úřad vlády protestovat proti rodinné politice Babišova kabinetu. Pro premiéra donesli hygienicky zabalené balíčky s exkrementy, které sami vyrobili.
 • Zahraniční dluh Česka byl podle České národní banky na konci...

  Publikováno: 25.3.2019 10:08
  Zahraniční dluh Česka byl podle České národní banky na konci loňského roku 4,355 bilionu korun. Meziročně byl nižší o 14,8 miliardy korun a představoval 81,9 procenta HDP. (ČTK)

Toulky českou minulostí (ČRo Dvojka):

... web ČT 24                 web ČT Sport            web ČT

Dnešní aktuální sportovní přenosy živě ():

...www.ziveprenosy.cz                 Živé vysílání ČT Sport

Zajímavá videa ze Stream.cz:

Silvestrovský speciál. Pravda o rachejtlích a další zábavní pyrotechnice. Co do ní přidávají (pořad A Dost!)

Které nákupní tašky škodí a které jsou (relativně) v pohodě? (pořad A Dost!)

Konec dietám. Jak po Novém roce zhubnout. Co jíst a pít a čemu se vyhnout (pořad A Dost!)

Revoluce v našich obchodech. Zálohování PET láhví se přiblížilo (pořad A Dost!)

...další pořady