Nabídka ×

Aktuální dění kolem nás

5 hlavních zpráv ČT 24:
 • ŽIVĚ: Nouzový stav povolili poslanci prodloužit do konce dubna. Rozhodnou i o ekonomických opatřeních vlády

  Publikováno: 6.4.2020 19:02
  Poslanci po mnohahodinové diskusi souhlasili s prodloužením nouzového stavu do 30. dubna. Vláda požádala o prodloužení od 11. dubna o celý měsíc, její zástupci ale předem připustili, že se s prodloužením do konce měsíce spokojí. Ve sněmovně zněla kritika některých vládních kroků, především však opozice volala po jasném plánu návratu k běžnému životu. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) slíbil, že bude po Velikonocích. Poslanci mají po prodloužení nouzového stavu na programu ještě řadu ekonomických opatření, která navrhla vláda, například podporu živnostníků.
 • Vědci zaznamenali rekordní ozonovou díru nad Arktidou

  Publikováno: 7.4.2020 15:28
  Vědci z evropské služby Copernicus uvedli, že vrstva ozonu nad Arktidou se rekordně ztenčila, a nad oblastí severního pólu se tak vytvořila neobvyklá ozonová díra. Vyplývá to z tiskové zprávy služby. Vznik ozonových děr nad severním pólem přitom není obvyklý.
 • Za poškození válečných pomníků až pět let vězení. Ruský zákon má platit i v zahraničí

  Publikováno: 7.4.2020 15:29
  Rusko bude trestat až pětiletým vězením ničení nebo poškozování hrobů a památníků ruským válečným obětem, a to na svém území i v zahraničí. Zákon podle zprávy agentury TASS podepsal prezident Vladimir Putin. Trest vězení a pokutu až pět milionů rublů budou ukládat ruské soudy.
 • Reportéři ČT: Vláda ignoruje nabídky pomoci českých firem a s okázalými díky nakupuje v Číně

  Publikováno: 7.4.2020 10:55
  Čína před vypuknutím pandemie ve světě vykupovala roušky, zjistil think-tank Sinopsis. Podle oficiálních údajů čínského celního úřadu jich dovezla přes dvě miliardy. O měsíc později je prodávala dalším zemím včetně Česka. Vláda je slavnostně vítala na letišti a děkovala za pomoc, která nebyla zdarma. Kabinet dohodl dodávky na dlouho dopředu a nabídky českých firem schopných alespoň částečně zajistit materiál vesměs ignoroval. Výjimku tvořily například firmy holdingu Agrofert nebo sponzora ANO. Tématem se zabývali Ondřej Golis, Hanuš Hanslík a Aneta Snopová z Reportérů ČT.
 • Nový koronavirus

  Publikováno: 23.1.2020 12:37

5 aktuálních zpráv z webu České noviny (ČTK):

5 hlavních zpráv Českého rozhlasu:

3 komentáře Českého rozhlasu:
 • Po světě se šíří nejenom koronavirus, ale také čínská propaganda

  Publikováno: 7.4.2020 6:29
  Údaje a zprávy o tom, jak Čínská lidová republika zvládla epidemii koronaviru, budí stále větší pochybnosti i u lidí, kteří jim z počátku věřili.
 • Demokracie za války zachraňuje lidské životy

  Publikováno: 6.4.2020 16:46
  Dnešní politici by se měli učit od Winstona Churchilla, který se i za druhé světové války pevně držel demokratických pravidel. Šlo o stovky tisíc životů a Britům se tento premiérův přístup velmi vyplatil.
 • Masový turismus škodí městu i lidem v jeho okolí

  Publikováno: 6.4.2020 6:29
  Jakmile se v důsledků pandemie koronaviru uzavřely hranice, utichl veškerý turistický ruch. Hotely jsou prázdné a stejně tak i stovky bytů, které ještě před časem sloužily ke krátkodobým pronájmům. A tak se pomalu začínají vracet na trh s dlouhodobými pronájmy.

3 aktuální zprávy z webu Eurozpravy.cz:
 • Lék na covid-19? Přípravek proti vším ničí koronavirus do 48 hodin

  Publikováno: 7.4.2020 16:47
  Tým vědců z australské Monash University v Melbourne zjistil, že lék ivermektin používaný proti vším dokáže zničit koronavirus SARS-CoV-2 během 48 hodin. Přípravek zatím ale nebyl otestován na lidech ani na zvířatech.
 • EXKLUZIVNĚ: Pandemie jasně ukázala, kam nás premiér Babiš dovedl, říká pro EZ předseda STAN Rakušan

  Publikováno: 6.4.2020 22:00
  ROZHOVOR - Je velice kritický a otevřeně to dává najevo. Předsedovi hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Vítu Rakušanovi se nelíbí, jak premiér České republiky Andrej Babiš vede zemi v době koronavirové pandemie. „Namísto účinné pomoci řeší své PR, protože o to kabinetu, respektive premiérovi od počátku jde. Dobře si pamatuji, jak chodil v bílém plášti po republice a uklidňoval nás, že je vše v pořádku a že to řídí. Teď jasně vidíme, kam nás jeho manažerské schopnosti dovedly,“ rozčiluje se poslanec Vít Rakušan v exkluzivním rozhovoru pro EuroZprávy.cz.
 • Teplé počasí dlouho nevydrží. Skokově se ochladí

  Publikováno: 7.4.2020 9:16
  Teploty nad 20 stupňů v Česku dlouho nevydrží. Na přelomu týdne se prudce ochladí a teploty klesnou o zhruba 10 stupňů.

3 aktuální články a testy D-Testu:
 • Doplňky stravy – doplňovačka plná tajenek

  Publikováno: 7.4.2020 12:59
  Ačkoliv pro ně nejčastěji chodíme do lékárny, oficiálně patří mezi potraviny. K dostání jsou však i v supermarketu, kde zase mohou vyvolávat dojem, že jde o volně prodejné léky. Často do nich vkládáme svá očekávání, přitom samy převratný vliv na lidské zdraví neslibují. A podle legislativy ani…
 • Stížnost na Google kvůli porušení GDPR: Poslední vývoj

  Publikováno: 3.4.2020 23:05
  V nedávno vydaném článku jsme psali o tom, co se za poslední rok událo ohledně stížnosti, kterou jsme s dalšími spotřebitelskými organizacemi napříč Evropou podali na Google kvůli jeho praktikám se sledováním polohy uživatelů. Kvůli vývoji za poslední dva měsíce jsme se rozhodli přinést vám…
 • Jak je to s vyúčtováním služeb spojených s bydlením

  Publikováno: 2.4.2020 10:37
  Řada služeb spojených s bydlením se platí zálohově. Co když nejste spokojeni s obdrženým vyúčtováním? Jak a u koho může vyúčtování reklamovat vlastník bytu, člen družstva či nájemce? A jak se bude postupovat, když dojde ke zpoždění s vyúčtováním vzhledem k současné pandemii vyvolané…

2 aktuaální nadměrné obaly z databáze D-Testu:

3 aktuaální nebezpečné výrobky z databáze D-Testu:
 • maska

  Publikováno: 6.4.2020 0:00
  Plastový materiál výrobku obsahuje nadměrné množství bis(2-ethylhexyl)-ftalátu (DEPH) (naměřená hodnota: 0,86 % hmotnostních). Tento ftalát může ohrozit zdraví dětí, protože může poškodit jejich reprodukční systém.
 • přívěsek na klíče jednorožec

  Publikováno: 6.4.2020 0:00
  Plastový materiál výrobku obsahuje nadměrné množství bis(2-ethylhexyl)-ftalátu (DEPH) (naměřená hodnota: 11 % hmotnostních). Tento ftalát může ohrozit zdraví dětí, protože může poškodit jejich reprodukční systém.
 • plastové prasátko

  Publikováno: 6.4.2020 0:00
  Oči prasátka se mohou snadno oddělit a vytvořit malé části. Malé dítě by je mohlo vložit do úst a udusit se. 

... web ČT 24    Živé vysílání ČT 24    Živé vysílání ČT Sport   web ČT Sport    web ČT