Nabídka ×

Aktuální dění kolem nás

5 hlavních zpráv ČT 24:
 • MINUTU PO MINUTĚ: Zdivočelá voda. Na Bečvě platí stav ohrožení

  Publikováno: 23.5.2019 5:45
  Vydatný déšť posledních hodin zvedal v tuzemských horských oblastech hladiny řek. Třetí stupně povodňové aktivity ve čtvrtek ráno zůstávaly na jizerskohorské Smědé a na Bečvě v Teplicích, řada toků v podhorských oblastech Beskyd a Českomoravské vrchoviny hlásila nižší stupně povodňové aktivity. Situace se má během dne uklidňovat.
 • Slovensko připravuje inauguraci Čaputové. Nové známky se tisknou v Česku

  Publikováno: 22.5.2019 19:47
  Slovensko se připravuje na inauguraci své historicky první prezidentky Zuzany Čaputové. Ta má do úřadu nastoupit za čtyři týdny a její první zahraniční cesta povede hned pět dní po nástupu již tradičně do Česka. 
 • Záplavy se z Německa přesouvají do Polska a dál na Slovensko

  Publikováno: 22.5.2019 22:30
  Tlaková níže Axel, která v minulých dnech přinesla silné lijáky do Německa, se nyní přesouvá přes Polsko dál na východ. Řeky a potoky vylité z břehů hlásily ve středu především Malopolské a Podkarpatské vojvodství na jihovýchodě Polska. Mluvčí hasičského sboru z podkarpatské metropole Rzeszówa Marcin Betleja stanici TVN24 řekl, že hasiči vodu zatím čerpali především ze sklepů a garáží. V Malopolsku severně od Tarnówa museli kvůli říčce vylité z břehů evakuovat z domovů asi 30 lidí.
 • Britská premiérka ustála novou revoltu v Konzervativní straně, vládu ale opouští Andrea Leadsomová

  Publikováno: 22.5.2019 12:12
  Z britské vlády odstoupila Andrea Leadsomová, jež má na starosti vládní agendu v Dolní sněmovně. Nesouhlasí s novou strategií Mayové ohledně brexitu. Britská premiérka Theresa Mayová ustála další vzpouru svých stranických kolegů. Konzervativci po zasedání poslaneckého klubu nedostanou možnost ihned hlasovat o jejím sesazení. Mayová v úterý představila návrhy, které považuje za významné změny v rozvodové smlouvě. Chce umožnit hlasování o celní unii s EU i referendu o brexitové smlouvě. Labouristé však nabídku odmítli. 
 • Léčebna ve Dvoře Králové nemá potřebná razítka, podle stavebního úřadu jde o nepovolenou stavbu

  Publikováno: 22.5.2019 20:34
  Na okraji Dvora Králové nad Labem vyrůstá léčebna dlouhodobě nemocných, kde má být až 180 lůžek. Stavba ovšem nemá potřebné doklady a razítka: načerno ji staví místní firma Žižka. Ta má souhlas pouze s terénními úpravami a žádá o dodatečné stavební povolení i změnu stávajícího územního plánu.

5 hlavních zpráv Českého rozhlasu:
 • Jih Pákistánu zasáhla epidemie HIV, postiženy jsou zejména děti

  Publikováno: 23.5.2019 6:44
  Více než 600 případů onemocnění virem HIV zaznamenali lékaři minulý měsíc na jihu Pákistánu, tři čtvrtiny postižených jsou děti. Příčina nákazy virem, který způsobuje nemoc AIDS, zatím není jasná. Podle zpravodajského webu BBC News se ale epidemie v oblasti objevila i v minulosti.
 • Povodňový stav hlásí skoro 30 míst v Česku. Meteorologové varují před extrémními srážkami

  Publikováno: 23.5.2019 6:19
  Hladiny vodních toků vystoupaly do čtvrtečního rána na povodňové stavy na skoro třech desítkách míst v Česku. Po 5.00 byl na 16 místech nejnižší stupeň povodňové aktivity, první ze tří, na osmi místech druhý stupeň a třetí stupeň, tedy ohrožení, byl na řece Smědé na Liberecku a na Bečvě na Přerovsku. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
 • Kvůli státnímu rozpočtu předčasné volby nebudou

  Publikováno: 23.5.2019 6:15
  Když nebude schválen státní rozpočet, tak jsme v situaci, kdy jsou na stole asi předčasné volby. Prohlásil to premiér Andrej Babiš. V jeho výroku je důležité zdůraznit slovo asi. Neschválení státního rozpočtu automaticky neznamená vypsání předčasných sněmovních voleb.
 • Němci jako nejschůdnější čtvrtfinálový soupeř? ‚Čekám něco podobného jako se Švýcarskem,‘ říká Faksa

  Publikováno: 23.5.2019 6:15
  Hokejová reprezentace se po letech připravuje na čtvrtfinále proti týmu mimo elitní světovou šestku. Na mistrovství světa čeká partu trenéra Miloše Říhy Německo. A s tím jsou spojená i velká očekávání od fanoušků, kteří už mohou národní tým vidět v bojích o medaile.
 • Rodičovská jako slib na dluh? ‚Je to marketingový slovník, v realitě ty peníze nejsou,‘ říká ekonom

  Publikováno: 23.5.2019 6:00
  Rodičák bude. S takovou premiér Andrej Babiš (ANO) přišel na pondělní mimořádnou tiskovou konferenci k návrhu státního rozpočtu pro příští rok. „Po intenzivním jednání jsme ty peníze našli,“ ohlásil hned v úvodu. Kde přesně celkem 8,6 miliardy na navýšení rodičovského příspěvku vezme, už ale neřekl. Část opozice tak mluví o slibu na dluh, který načasoval úmyslně před volbami do europarlamentu.

3 aktuální zprávy z webu Eurozpravy.cz:

Toulky českou minulostí (ČRo Dvojka):

  ... web ČT 24                 web ČT Sport            web ČT

  Dnešní aktuální sportovní on-line přenosy ():

  Živé vysílání ČT Sport

  Zajímavá videa ze Stream.cz:

  Silvestrovský speciál. Pravda o rachejtlích a další zábavní pyrotechnice. Co do ní přidávají (pořad A Dost!)

  Které nákupní tašky škodí a které jsou (relativně) v pohodě? (pořad A Dost!)

  Konec dietám. Jak po Novém roce zhubnout. Co jíst a pít a čemu se vyhnout (pořad A Dost!)

  Revoluce v našich obchodech. Zálohování PET láhví se přiblížilo (pořad A Dost!)

  ...další pořady