Nabídka ×

Aktuální dění kolem nás

5 hlavních zpráv ČT 24:
 • Je libo vlastní bunkr? Ministerstvo je prodává, například v Bělé pod Pradědem za 16 tisíc

  Publikováno: 19.7.2019 17:10
  Ministerstvo obrany se postupně zbavuje předválečných pevností, takzvaných řopíků. Některé bezúplatně převádí na obce a spolky, nebo nabízí prostřednictvím realitních kanceláří jako v Bělé pod Pradědem. Už zhruba pět tisíc bunkrů má nové majitele, prodej dalších se chystá. 
 • Reakce Británie na zadržení tankeru bude rozhodná, vzkázal Íránu ministr Hunt

  Publikováno: 20.7.2019 8:39
  Britský tanker Stena Impero měl před svým pátečním zadržením íránskými revolučními gardami v Hormuzském průlivu nehodu s rybářskou lodí a zřejmě jí nechtěl pomoci. Tvrdí to íránská polooficiální agentura Fars, která se odvolává na íránského odpovědného činitele. Ten v souvislosti s incidentem také sdělil, že všech 23 členů posádky je v přístavu Bandar-Abbás, kde musel tanker zastavit. Posádka na palubě podle něj zůstane, dokud neskončí vyšetřování. Kvůli napětí v regionu vysílají Spojené státy americké do Saúdské Arábie rakety Patriot a vojenskou jednotku o 500 mužích.
 • Při požáru v Kjótu zemřeli hlavně mladí lidé. Útočník zřejmě svůj čin dlouho plánoval

  Publikováno: 20.7.2019 14:30
  Většina obětí čtvrtečního žhářského útoku na studio animovaného filmu v Japonsku byli mladí lidé do čtyřiceti let se slibnou budoucností. Počet obětí vzrostl oproti předchozí páteční bilanci o jednu na 34, informovala agentura Reuters. Domnělý pachatel se podle svědků v blízkosti studia pohyboval už několik dní před útokem. 
 • Přes 430 tisíc Němců loni opustilo církve. Ty tak přišly o velké peníze

  Publikováno: 20.7.2019 12:01
  Německou katolickou církev loni opustilo 216 tisíc věřících. Protestantské církve se musely smířit se ztrátou 220 tisíc lidí. Vyplývá to z nejnovějších dat Německé biskupské konference a evangelické církve zveřejněných na webu Deutsche Welle. Registrovaní věřící platí až devítiprocentní církevní daň, a institucím tak poklesly příjmy. Němci z kostelů odcházejí dlouhodobě.
 • Civilizace bez stromů vymřely, říká lesnický expert. Koloběh vody, jak jej známe, už prý nefunguje

  Publikováno: 19.7.2019 20:23
  Snažit se zadržet vodu v krajině je sice žádoucí, ale samo o sobě to proti suchu nepomůže. V Interview ČT24 to řekl Petr Horáček z Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd, podle kterého je klíčová role vegetace, především stromů. Ke zvýšení srážek je totiž nutný vyšší výpar, přičemž hodně vody dokážou vypařit právě ony.

5 aktuálních zpráv z webu České noviny (ČTK):

5 hlavních zpráv Českého rozhlasu:

3 komentáře Českého rozhlasu:
 • S von der Leyenovou do Evropské republiky?

  Publikováno: 20.7.2019 6:29
  Snad úplně nejzajímavější pasáží byla v úterním projevu nové šéfky Evropské komise von der Leyenové před poslanci Evropského parlamentu její vize, která se týkala ekonomiky. Kdyby se opravdu povedlo ji zrealizovat, stala by se základem takové reformy unie, která by si zaručeně získala podporu většiny jejích obyvatel. A to, pokud jde o postkomunistické členské země, dokonce podporu přímo nadšenou.
 • Opozice žádné předčasné volby nechce. Čím hůř pro Česko, tím líp pro ni

  Publikováno: 19.7.2019 11:40
  Nejen premiér a šéf ANO Andrej Babiš nebo prezident Miloš Zeman najednou mluví o předčasných volbách. Přidala se i opozice, ta kromě agónie kolem ministra kultury ČSSD Antonína Staňka nejspíš podpořená i megademonstrací proti Babišovi na Letné.
 • FaceApp: Ruské tajné služby vaše fotky nejspíš nesbírají. Facebook ano

  Publikováno: 19.7.2019 7:21
  Trendy na sociálních sítích se během několika dnů stihnou objevit, stát se předmětem zájmu milionů uživatelů, následně se stát terčem kritiky a zase zmizet. Aktuálně si tím prochází aplikace FaceApp.

3 aktuální zprávy z webu Eurozpravy.cz:

... web ČT 24    Živé vysílání ČT 24    Živé vysílání ČT Sport   web ČT Sport    web ČT

Aktuální rozhovory a audia Českého rozhlasu:

Zajímavá videa ze Stream.cz:

Silvestrovský speciál. Pravda o rachejtlích a další zábavní pyrotechnice. Co do ní přidávají (pořad A Dost!)

Které nákupní tašky škodí a které jsou (relativně) v pohodě? (pořad A Dost!)

Konec dietám. Jak po Novém roce zhubnout. Co jíst a pít a čemu se vyhnout (pořad A Dost!)

Revoluce v našich obchodech. Zálohování PET láhví se přiblížilo (pořad A Dost!)

...další pořady