Nabídka ×

Aktuální dění kolem nás

5 hlavních zpráv ČT 24:
 • Rusko nám vrátilo lodě ve špatném stavu, stěžuje si Zelenskyj. Moskva to odmítá

  Publikováno: 21.11.2019 11:07
  Moskva předala Kyjevu tři dříve zabavená vojenská plavidla v nevyhovujícím stavu, uvedl po jejich prohlídce ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Země podle něj bude žádat, aby Rusko vrátilo odmontované zařízení a vojenskou výzbroj. Podle ruských úřadů byly ale lodě odevzdány v řádném stavu. 
 • Nic se nezměnilo. Pět let po žďárské tragédii má ochranná léčba podle ombudsmanky vážné nedostatky

  Publikováno: 21.11.2019 12:11
  Závážnými problémy trpí podle ombudsmanky Anny Šabatové systém ochranné léčby v České republice. Týká se lidí, kteří se dopustili trestného činu ve stavu úplné nebo částečné nepříčetnosti. Jejich léčení podle ní postrádá propracovaný zákonný rámec, chybějí peníze i personál a zařízení jsou přeplněná. Výsledkem může být snižování bezpečnosti pacientů i personálu.
 • Bučeli na rektora Zimu, vytýká autor petice. Lhal a je nedůvěryhodný, vysvětluje stávkující student

  Publikováno: 20.11.2019 23:32
  Přesně týden blokovalo zhruba dvacet mladých lidí budovu rektorátu Univerzity Karlovy. Domáhali se konce rektora Tomáše Zimy a také toho, aby začala škola dělat víc pro ochranu klimatu. Protest ale studenty rozdělil na dva tábory. Zástupci obou z nich byli hosty večerního pořadu Události, komentáře, který moderoval Jakub Železný.
 • „Mám starost, že nám někdo vypne elektrický proud." Před 30 lety Havel promluvil z balkonu Melantrichu

  Publikováno: 21.11.2019 12:45
  Přesně před třiceti lety k demonstrantům na pražském Václavském náměstí poprvé promluvil z balkonu nakladatelství Melantrich budoucí prezident Václav Havel a zpěvačka Marta Kubišová zazpívala píseň Modlitba pro Martu, která se později stala jedním ze symbolů sametové revoluce. Nakladatelstí Melantrich v době pádu komunismu patřilo pod Československou stranu socialistickou a vydávalo deník Svobodné slovo.
 • Marek Hilšer bude usilovat o Hrad, chce být občanským kandidátem

  Publikováno: 21.11.2019 10:56
  Senátor Marek Hilšer oznámil, že se chce v roce 2023 znovu ucházet o prezidentský úřad. Ve čtvrtek prohlásil, že chce být občanským kandidátem, proto začne objíždět obce a sbírat podpisy občanů. Při minulé kandidatuře mu petiční podpisy nestačily, do volby se nakonec dostal na základě nominace zákonodárců.

5 aktuálních zpráv z webu České noviny (ČTK):

5 hlavních zpráv Českého rozhlasu:
 • Ze zdravotníků se stali pacienti. Úterní výbuch na Českolipsku byl pro záchranáře výjimečný

  Publikováno: 21.11.2019 13:46
  Úterní výbuch ve výrobním areálu v severočeském Hamru na Jezeře mimořádně zaměstnal liberecké záchranáře. Po explozi dosud neznámých chemikálií ošetřili osm lidí z místa a dalších 11 příslušníků Integrovaného záchranného systému, uvedl pro iROZHLAS.cz mluvčí Michael Georgiev. Podle jeho slov se jim dosud nikdy nestalo, že tolik zaměstnanců záchranky se změnilo v pacienty. „První, na co vždy dbáme, je bezpečnost. Tohle by se stávat nemělo,“ uvedl.
 • Ochranné léčení stále nemá žádnou koncepci, tvrdí ombudsmanka. Chybějí peníze i personál

  Publikováno: 21.11.2019 13:17
  Ochranné léčení v České republice trpí vážnými systémovými nedostatky, řekla ve čtvrtek novinářům ombudsmanka Anna Šabatová. Institut ochranného léčení podle ní postrádá propracovaný zákonný rámec, chybějí peníze i personál, a zařízení, která poskytují ústavní ochranné léčení, jsou přeplněná. Výsledkem může být snižování bezpečnosti pacientů i personálu, varovala ombudsmanka.
 • Kácení v Boubínském pralese. Lesy ČR dostaly výjimku pro boj s kůrovcem

  Publikováno: 21.11.2019 13:16
  Státní podnik Lesy České republiky dostal podle ekologického Hnutí Duha od CHKO Šumava výjimku pro kácení na většině území v jihočeské národní přírodní rezervaci Boubínský prales. Lesy ČR žádaly o výjimku kvůli kácení dřeva napadeného kůrovcem. Povolení se ale netýká nejcennějšího území Boubínského pralesa. Hnutí Duha s udělením výjimky nesouhlasí a jako účastník řízení se proti němu hodlá odvolat. Řekl to mluvčí Hnutí Duha Aleš Miklík.
 • ‚Chovají se ke mně s respektem.‘ Basketbalista Satoranský získal v Chicagu lepší rozcvičovací čas

  Publikováno: 21.11.2019 13:10
  Rozcvičit se, dobře připravit a být k dispozici novinářům. I to musí zvládat hráči v NBA před každým zápasem. Smířit se s tím musel také před duelem Chicaga proti Detroitu nejlepší současný český basketbalista Tomáš Satoranský. Jeho Bulls duel po třech porážkách v řadě vyhráli 109:89.
 • Tenistky Karolína Plíšková, Muchová a Strýcová jsou nominované na ocenění WTA za uplynulou sezonu

  Publikováno: 21.11.2019 12:23
  Tři české tenistky se dostaly do nominací na ocenění ženské asociace WTA za uplynulou sezonu. Karolína Plíšková je mezi pěticí kandidátek na cenu pro hráčku roku, Karolína Muchová může být nováčkem roku a Barbora Strýcová se Sie Šu-wej z Tchaj-wanu aspirují na nejlepší deblový pár.

3 komentáře Českého rozhlasu:
 • Babiš dělá z reflexe své minulosti neupřímnou frašku

  Publikováno: 21.11.2019 11:47
  Premiér Andrej Babiš (ANO) ve svém projevu k 30. výročí sametové revoluce v Národním muzeu mimo jiné řekl, že chce zpětně vyjádřit poděkování a pokoru vůči těm, kteří vyšli 17. listopadu z Albertova na Národní třídu, jakož i Občanskému fóru. Odvaha Václava Havla byla prý obdivuhodná. Babiš připomněl, že on sám byl tehdy v komunistické straně, na to prý není pyšný. „Nebyl jsem tak statečný jako Havel. Navíc jsem byl mimo Československo,“ dodal.
 • O pravdě, lásce a Václavu Havlovi

  Publikováno: 21.11.2019 6:29
  Jméno Václava Havla u nás už asi natrvalo zůstane spojené s výrokem: „Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí.“
 • Bude Milion chvilek za rok demonstrovat i proti opozici?

  Publikováno: 20.11.2019 17:31
  Milion chvilek pro demokracii podruhé zaplnil Letnou demonstranty. Bude spolek za rok demonstrovat i proti opozici? Šéf spolku Minář ji vyzval ke sjednocení, strany s tím přitom nemají dobrou zkušenost.

3 aktuální zprávy z webu Eurozpravy.cz:

... web ČT 24    Živé vysílání ČT 24    Živé vysílání ČT Sport   web ČT Sport    web ČT

Zajímavé pořady, audia, videa, názory...:

Zmapovali jsme podvody a triky na turisty i Čechy. Otestujte si, zda znáte všechny. (TV Seznam)

Václav Klaus měl už ve škole výraz jak z poštovní známky, vzpomíná Pavlína Filipovská. (Čro)

Pořad 168 hodin z 3. 11. 2019 (ČT)

Pořad Reportéři ČT z 4. 11. 2019 (ČT)

Obsah tohoto dílu: Koupě televize Nova firmou PPF Petra Kellnera kompletuje převzetí médií oligarchy. Jak se žije novinářům v jejich vydavatelských domech. Vražda novináře Jána Kuciaka odkryla slovenské Palermo.