Nabídka ×
Kategorie: IT, web a komunikace

Služby Seznamu se výrazně zhoršují

Služby Seznamu se výrazně zhoršujíMáme špatnou zprávu pro ty čtenáře našeho portálu, kteří byli zvyklí, že na hlavní stránce najdou vždy aktuální díly pořadů A Dost! a Pekla na talíři. Web Stream, na který jsou videa umísťována, dostal nový vzhled.

Na tom by nebylo nic divného. Když jsem však tento web otevřel, zjistil jsem, že je vzhledově prakticky totožný s Mixérem, což může být pro běžné uživatele dosti matoucí. Při úpravě navíc programátoři zrušili možnost tzv. embodingu (sdílení videa). Jediná možnost sdílení je nyní obyčejným odkazem. Jelikož jsou videa těchto dvou pořadů velmi důležitá a zajímavá, dostávají prostor přímo na hlavní stránce, možnost vložení obyčejného odkazu je v tomto případě nevyhovující.

Obrátil jsem se tedy přímo na jejich Helpdesk, kde mi bylo řečeno, že se se spuštěním této možnosti sdílení nepočítá. Upřímě řečeno nechápu proč, když je každé zobrazení videa na jiném webu vpodstatě reklama pro portál Stream, nehledě na to, že zde máme sekci se zdroji, kde na Stream přímo odkazujeme. Závěrem mi bylo řečeno, že bude můj požadavek předán jako návrh na zlepšení služby.

Další věc, která mi na Streamu a Mixéru velmi vadí (a s pracovníkem Help Desku jsem ji už neřešil) je nepřetržité přehrávání videí proložených reklamami. Než se běžný uživatel zorientuje v tom, které video si chce přehrát, přehraje se mu minimálně část prvního videa, které by si sám třeba ani nevybral. Firma má nejspíše ambici ze Streamu udělat internetovou televizi. Jedná se o důkladně promyšlený marketingový tah Seznamu, kde jde jen o peníze, peníze a zase peníze.

Když se ještě vrátím k těm totožným vzhledům, chápu, že to chtějí vzhledově vzájemně přiblížit, já bych to ale řešil spíše úplným sjednocením do jednoho video-hudebního webu.

Celou věc jsem probíral s kamarádem, který mi řekl, abych se podíval na slovenskou verzi Seznamu (www.seznam.sk). Tím se vše vysvětlilo, protože pokud to budou chtít vše sjednotit do podoby slovenské verze, čeká náš český Seznam a jeho další služby velký skok k horšímu.

Prozatím je ještě v provozu i stará verze stránek, ze které budeme do poslední chvíle videa čerpat. Až však dojde k jejich smazání a nebude-li mezitím do nového vzhledu vloždna možnost zmiňovaného sdílení videí, budeme nuceni tato videa na našem portálu přestat publikovat.

Stránky tipu nového Streamu či Mixéru by byl schopen jeden zručný programátor vytvořit za jedno odpoledne. Slogan "Seznam, nejhorší co znám.", který jsme s kamarády již dříve používali se tak nyní stoprocentně vyplnil.

Doplněno 1. 11. 2013: Jelikož od napsání článku doposud nedošlo k žádné změně, redakce tedy od dnešního dne přestává na hlavní straně publikovat videa pořadů A Dost! a Pekla na talíři. Děkujeme za pochopení.

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.