Nabídka ×
Kategorie: Politika

Prezident Zeman předal státní vyznamenání

Prezident Zeman předal státní vyznamenáníU příležitosti 96. výročí vzniku Československa předal prezident republiky Miloš Zeman třiatřiceti významným osobnostem z různých odvětví působnosti státní vyznamenání. Před všemi oceněnými se hluboce skláním.

Na druhou stranu si ale během přímého televizního a rozhlasového přenosu možná někdo řekl, že by místo té či té osoby spíše ocenil jinou. I já jsem takovou našel, Lucii Bílou. Pro její fanoušky ale hned připisuji, že rozhodně nepatřím k těm, kteří by jí (nebo komukoli jinému) nepřál úspěch.

Při předávání vyznamenání Lucii Bílé jsem se ale myšlenkou vrátil do období před prezidentskými volbami, kdy Lucie byla významnou podporovatelkou Miloše Zemana na funkci prezidenta republiky. O rok dříve byla dle mého názoru ze stejného důvodu vyznamenána Jiřina Bohdalová.

Tím pádem mohlo být rozhodování prezidenta o tom, zda tyto dvě dámy ocenit, výrazně ovlivněno i touto zkutečností a udělení ocenění bráno jako poděkování za podporu. Mým přáním je, aby si tento můj myšlenkový pochod nezakládal na pravdě.

Záznam předávání státních vyznamenání v archivu České televize

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.