info(at)infoplus.cz

Menu

Nejbližší kulturní akce

Dny města Chotěboř 2018
13. - 24. 6. 2018

Chotěboř

FC Choěboř - SK Slavia Praha
24. 6. 2018 - 17:00

Chotěboř - letní stadion
...zobrazit více akcí

Redakce portálu

Petr Pokorný
Emailinfo(at)infoplus.cz
ICQ 404504753
Kontaktní formulář
Propagační plakát

Přihlášení k Infoplus e-mailu

Přihlášení k Centrum e-mailu

Celkový počet článků: 94
V katalogu: 9 firem
Ve slovníku: 6 pojmů

Vyhledávání

Kategorie: Politika

Udělení amnestie byla chyba Klause i Nečase

Udělení amnestie byla chyba Klause i NečasePrezident republiky Václav Klaus závěrem svého novoročního projevu vyhlásil dílčí amnestii. Učinil tak k dvacátému výročí vzniku naší republiky. Tato informace mne zvedla ze židle a hodnotím to jako jeho zásadní pochybení. U trestů malého rozsahu (například řidič autobusu Smetana) bych toto řešení pochopil. Amnestie je však daleko rozsáhlejší a na svobodu se tak mohou dostat i zločinci odsouzení za velké daňové úniky...

Odhaduje se propuštění například dálničního vybržďovacího piráta a mnoha dalších. Premiér Nečas pod tuto amnestii přidal i svůj podpis. Oba zmiňovaní udělali během krátké doby již několikátou zásadní chybu zasebou. Vzpomeňme si na krátkodobé působení Karolíny Peake na ministerstvu obrany.

Přestože každý dopředu věděl, že dané problematice vůbec nerozumí, byla jmenována a situace se řešila až když se zjistilo, že napáchala více škody než užitku. Po osmi dnech byla odvolána. Přitom stačilo tak málo, kdyby prezident, nebo premiér řekli, že jí do funkce nejmenují, nemuselo k pozdější pohromě vůbec dojít.

Ale zpátky k amnestii. Václav Klaus v jednom rozhovoru uvedl, že má ještě do konce svého mandátu v plánu vyhlásit minimálně jednu amnestii. S tím já výrazně a zásadně nesouhlasím, protože sotva se podařilo usvědčit větší korupční a jiné ryby, prezident jim udělí amnestii.

Je to podraz na slušné lidi, protože nevěřím tomu, že se všichni propuštění dokázali napravit a do vězení se tak někteří z nich budou vracet až například někoho znovu okradou. Moje oblíbenost pánů Klause a Nečase tímto klesla ještě více do záporu.

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.

Anketa

Je pan Miloš Zeman prezidentem dolních deseti miliónů obyvatel?
Počet hlasů: 43
Archiv starých anket

Podpora a partneři


© 2007 - 2018 InfoPlus.cz - Petr Pokorný Optimalizace: Mozilla Firefox Webdesign: StudioArt

Zdroj obrázků: Obrázky Google (při vyhledávání obrázků nastaveno povolení opětovného použití a úprav). Statistika návštěvnosti vedena od 5. srpna 2011.

TOPlist