Nabídka ×
Kategorie: Politika

Vláda ustála hlasování o nedůvěře

Vláda ustála hlasování o nedůvěřeNa podnět České strany sociálně demokratické se v Poslanecké směmovně dne 20. března 2012 konala mimořádná schůze spojená s hlasováním o nedůvěře vládě. I ČSSD sama ale díky svému opozičnímu postavení moc nevěřila tomu, že by se jí podařilo vládu odvolat.

Vláda Petra Nečase hlasování o nedůvěře ustála. Musím říci, že mám radost z toho, že se poslancům podařilo vládu udržet. Jsem si totiž vědom toho, že škrty, které se některým mohou zdát jako nepopulární jsou v této situaci potřebné. Jako příklad pro vysvětlení tohoto mého názoru poslouží rodina. Co udělá rozumná rodina, jejiž členové nemají k dispozici statisícové měsíční příjmy, ale naopak pobírají minimální mzdu? Taková rodina si udělá kaukulaci a bude se snažit co možná nejvíce omezit zbytné výdaje svého rodinného rozpočtu. Vláda je ve stejné situaci a proto se snaží šetřit také.

Mne však znepokojují jiné věci. Například šetření na nesprávném místě (důchodci, zdravotně postižení...), všudypřítomné úplatky, korupce... Přestože vláda potřebuje všeobecně omezit své výdaje, úplatky a korupce je naopak velmi vysoká. Prakticky každý den ze zdělovacích prostředků slyšíme, kdo koho podplatil, jak mohla být ta nebo ona zakázka levnější a tak dále. Člověk si poté tedy řekne: "Vláda potřebuje šetřit, proč tedy na druhé straně stát nekontrolovaně vyhazuje obrovské finanční částky za předražené zakázky a další věci?" Toto je zásadní problém, který by se měl řešit prioritně.

Jsem velice rád, že se kauza ve straně Věci veřejné řeší, protože se konečně pohnuly ledy a korubce se začíná řešit.

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.