Nabídka ×
< návrat zpět

Prezident Václav Havel

Narození: 5. října 1936 (Praha)

Úmrtí: 18. prosince 2011 (Hrádeček)

Vzdělání: České vysoké učení technické v Praze (nedokončeno), Divadelní fakulta Akademie muzických umění.

Manželky: Olga Havlová (sňatek 1964 - 1996), Dagmar Havlová (sňatek 1997 - 2011). Více informací o manželkách naleznete níže.

Hry: Zahradní slavnost, Odcházení.

Ceny: Prezidentská medaile svobody, Cena Indiry Geándhíové, Cena Franze Kafky, ocenění za zásluhy od Sněmovny reprezentantů USA.

Politický subjekt: Občanské fórum, po roce 2004 podporoval Stranu zelených.

Profese: Dramatik, esejista, kritik komunistického režimu a později politik. Byl devátým a posledním prezidentem Československa a prvním prezidentem České republiky.

Dokumenty a pořady o Václavu Havlovi: Život podle Václava Havla, Tobogan s Dagmar a Václavem Havlovými (1. prosince 2007).

Web Václava Havla: www.vaclavhavel.cz

Olga Havlová:

Narození: 11. června 1933

Úmrtí: 27. ledna 1996

Olga Havlová se mimo jiné významným způsobem zasloužila o vznik OA pro tělesně postižené v Janských Lázních. Tato škola se 1. ledna 2014 přejmenovala na Obchodní akademii, odbornou školu a praktickou školu Olgy Havlové v Janských Lázdních, čímž se na Olgu Havlovou odkazuje.

Poznámka šéfredaktora: Na Obchodní akademii Olgy Havlové v Janských Lázních jsem šest let studoval. Tuto školu mohu všem vřele doporučit a paní Olze patří velký dík.

Dagmar Havlová:

Narození: 22. března 1953

Pan Václav Havel byl pro mne nejlepším prezidentem v dosavadní historii České republiky. Před manžely Havlovými se hluboce skláním a jsem na ně hrdý. Pravda a láska musí vždy zvítězit nad lží a nenávistí.

Petr Pokorný - šéfredaktor