Nabídka ×
< návrat zpět

Zajímavé rozhovory a pořady rss

První dáma Ivana Zemanová

První dáma Ivana ZemanováHostem Marthy Elefteriadu v pořadu Noční mikrofórum byla ve sváteční den 28. října 2014 první dáma Ivana Zemanová. Pořad nebyl vysílán ze studia Dvojky, ale z Pražského hradu. Posluchači se dozvěděli mimo jiné něco málo ze zákulisí programů první dámy při doprovázení prezidenta na zahraničních cestách a dalších akcích.

Autor: Petr Pokorný  •  Vydáno: 29.10.2014 21:21  •  Přečteno: 1087x  •  Komentářů: 0

Tělem i duší rozhlasák Pavel Kudrna

Tělem i duší rozhlasák Pavel KudrnaHosta Nočního mikrofóra Zory Jandové, vysílaného 20. března 2014, mohli posluchači Dvojky Českého rozhlasu ještě před půlrokem po čtyři předcházející roky slýchávat jako moderátora pořadu Odpoledne z Dvojkou a po deset let víkendových Výletů. Svého času vytvářel nezapomenutelnou moderátorskou dvojci s Jiřím Kokmotosem. Stálí posluchači Dvojky už z tohoto popisu jistě poznali, že pozvání do studia přijal tělem i duší rozhlasák pan Pavel Kudrna. V rozhlase působí třiatřicet let a od 1. října 2013 se stal ředitelem regionálních stanic Pardubice a Hradec Králové. Je rád v kontaktu s posluchači a nemá moc v oblibě webové kamery. V průběhu rozhovoru nechal mimojiné posluchače nahlédnout do zákulisí tvorby pořadů na regionální i celoplošné úrovni.

Autor: Petr Pokorný  •  Vydáno: 10.4.2014 10:12  •  Přečteno: 1337x  •  Komentářů: 0

Učitel by měl být průvodcem informacemi, říká Marcel Chládek

Učitel by měl být průvodcem informacemi, říká Marcel ChládekOsmadvacátý březen je významný den věnovaný pedagogovi Janu Ámosovi Komenskému. V tento den také proběhlo vyhlášení nejoblíbenějšího učitele v již 21. ročníku sooutěže Zlatý Ámos. Jan Cimický na tyto zkutečnosti navázal a do Nočního mikrofóra si pozval ministra školství, mládeže a tělovýchovy pana Marcela Chládka. Mluvilo se o jeho dětství, vzdělávání učitelů, vztazích mezi učitelem, žákem a rodiči, širokém rozsahu působnosti ministerstva a zdravém sportování. Nejoblíbenějším předmětem pana ministra byl tělocvik, nešel mu zpěv a občas dostal i nějakou tu poznámku. Diskutováno bylo také například o možnosti zkrácení hodin, či o pozdějším začátku první vyučovací hodiny. Z úst pana ministra zazněla také velmi zajímavá myšlenka, že by učitel v dnešní době internetu měl pro studenty být průvodcem informacemi.

Autor: Petr Pokorný  •  Vydáno: 5.4.2014 11:19  •  Přečteno: 980x  •  Komentářů: 0

Žena mnoha profesí, vždy pozitivní Zora Jandová

Žena mnoha profesí, vždy pozitivní Zora JandováVčera se v pořadu Noční mikrofórum sešly dvě jeho moderátorky u jednoho stolu. Tereza Herz Pokorná si pozvala ženu mnoha profesí, herečku, zpěvačku, textařku, hudební skladatelku, malířku, sportovkyni, učitelku čínského bojového umění, velkou vlastenkyni a šéfredaktorku rádia Junior paní Zoru Jandovou. Stálí posluchači tohoto pořadu a Dvojky obecně (mezi které patřím i já) vědí, že ze zdravotních důvodů nějaký čas nevysílala.

Autor: Petr Pokorný  •  Vydáno: 26.2.2014 19:39  •  Přečteno: 1164x  •  Komentářů: 0

Herečka a textařka Gábina Osvaldová

Herečka a textařka Gábina OsvaldováHostem Vlastimila Harapese v pořadu Noční mikrofórum Českého rozhlasu Dvojka byla 5. února 2014 herečka a textařka Gábina Osvaldová. Vzpomínala na své dětství a zkoušku na DAMU, kde si k přijímací zkoušce připravila ukázku, kdy postava při příchodu na jeviště spadne a až poté začíná samotný monolog. Komise však hru neznala a tak byla Gábina kvůli pádu několikrát vyzvána, aby začala znovu.

Během vysílání také zazněly písně s texty, které Gábina složila. Skládala například pro Kamila Střihavku. Řeč byla také o jejích muzikálech, prvním byla Johanka z Arku. Odkaz pro poslech celého rozhovoru v článku.

Autor: Petr Pokorný  •  Vydáno: 20.2.2014 14:31  •  Přečteno: 974x  •  Komentářů: 0

Nikdy se nevzdávající Jiří Žáček

Nikdy se nevzdávající Jiří ŽáčekDne 27. prosince 2013 byl hostem Nočního mikrofóra Jana Cimického básník Jiří Žáček. Před několika lety přišel po těžké operaci o hlasivky, ale nevzdal se a naučil se mluvit bez nich. Zastával funkci redaktora v různých periodikách. Za své básnické dílo obdržel v roce 2011 v Bratislavě ocenění. Vzpomínal na svá studentská léta, sportovní aktivity, oblíbenou četbu a také na dvacet ročníků festivalu Literární Luhačovice, kterého se zúčastňoval. Svůj volný čast tráví Jiří Žáček často na chalupě, chodí do lesa na houby, z čehož čerpá energii. Odkaz pro poslech rozhovoru naleznete v článku níže.

Autor: Petr Pokorný  •  Vydáno: 6.2.2014 17:06  •  Přečteno: 1042x  •  Komentářů: 0

Divadelní ředitel a podnikatel Tomáš Töpfer

Divadelní ředitel a podnikatel Tomáš TöpferVčera v pořadu Noční mikrofórum moderátorka Gabriela Vránová přivítala svého kolegu, herce, režiséra, scénáristu, podnikatele, divadelního pedagoga a ředitele divadla na Vinohradech pana Tomáše Töpfera. Řeč byla o jeho filmových a divadelních začátcích, rolích, práci rozhlasového externího redaktora, rodině a životě. V pořadu zazněly také písně zpěvačky a dcery Marty.

Vysílání bylo plné veselých příběhů. Za zmínku stojí například ten s až trochu detektivně utajovanou a zrežírovanou tématikou, jak Tomáš jel do Washingtonu popřát kamarádovi k narozeninám.

Autor: Petr Pokorný  •  Vydáno: 11.10.2013 17:56  •  Přečteno: 1080x  •  Komentářů: 0

Pětiletý Honzík Špitálský ve studiu Českého rozhlasu 2 Praha

Pětiletý Honzík Špitálský ve studiu Českého rozhlasu 2 PrahaPětiletý posluchač rádia Junior Honzík Špitálský odstartoval dne 11. října 2012 v pořadu Odpoledne s dvojkou u Pavla Kudrny svou moderátorskou kariéru. Honzík jednoho dne telefonoval svůj dotaz do rádia Junior, rozhovor poslouchal i Pavel Kudrna, slovo dalo slovo a mladý nebojsa zavítal do studia. Po nějakém čase si Honzík popovídal také se Zorou Jandovou na vlnách rádia Junior. Honzíkovi moc fandím a těším se na další rozhovory s ním. Článek obsahuje oba rozhovory s Honzíkem.

Autor: Petr Pokorný  •  Vydáno: 22.1.2013 22:13  •  Přečteno: 1520x  •  Komentářů: 0