Nabídka ×

Aktuální dění kolem nás

5 hlavních zpráv ČT 24:
 • Biden vybídl Američany, aby nedělali ohledně atentátu ukvapené závěry

  Publikováno: 14.7.2024 21:00
  Americký prezident Joe Biden po útoku na svého republikánského rivala Donalda Trumpa nařídil složce odpovídající za ochranu prezidentů a exprezidentů Spojených států, aby opět prověřila bezpečnostní opatření pro nadcházející předvolební sjezd Republikánské strany. Také vyzval k rychlému a důkladnému vyšetření střelby na Trumpa. Motiv je podle něj dál nejasný, Američany vybídl, aby nedělali ukvapené závěry.
 • Stále více dětí vidí špatně na dálku, oči jim kazí i sledování mobilů

  Publikováno: 14.7.2024 20:52
  Problémy s viděním na dálku má čím dál více lidí. Významně se zvyšuje hlavně počet dětí s krátkozrakostí. V mladším věku přitom lze této vadě předcházet nebo alespoň zpomalit její rozvoj. Za ten podle odborníků mohou mimo jiné moderní technologie. Sledování telefonů nebo obrazovek počítačů totiž v mladším věku způsobuje nezdravý růst oka a právě ten pak zhoršuje zrak.
 • Motivem vojenské přehlídky v Paříži bylo 80. výročí osvobození

  Publikováno: 14.7.2024 19:25
  Centrem Paříže prošla tradiční vojenská přehlídka u příležitosti státního svátku 14. července. V čele průvodu čtyř tisíc vojáků jel v otevřeném autě prezident Emmanuel Macron. Formát letošních oslav byl menší kvůli přípravám na olympijské hry. Kvůli nim se změnila také trasa, vojáci šli po avenue Foch místo bulváru Champs Elysées, kde se staví sportovní infrastruktura. Součástí průvodu ale byla také olympijská pochodeň.
 • Američané musejí být jednotní, zdůraznil Trump po útoku

  Publikováno: 14.7.2024 16:20
  Sám Bůh zabránil tomu, aby se stalo nemyslitelné, uvedl americký exprezident Donald Trump po útoku střelce na předvolebním shromáždění v Pensylvánii, z nějž Trump vyvázl se zraněním ucha. V tuto chvíli je důležitější než kdy jindy, abychom byli jednotní a ukázali svůj skutečný charakter jako Američané, dodal Trump na své sociální síti Truth Social. Tam později také oznámil, že ještě v neděli odletí do Milwaukee na sjezd republikánů.
 • Situace na řekách se zklidňuje

  Publikováno: 14.7.2024 12:47
  Řeka Nežárka byla ještě v neděli po osmé hodině večerní v Rodvínově – okres Jindřichův Hradec – na třetím povodňovém stupni, do půlnoci ale klesla na druhý, na něm se řeka držela i v Lásenici. Podle údajů Českého hydrometeorologického ústavu na tomto toku byla v neděli nejvypjatější situace. Na několika dalších byly hlášeny spíš nižší stupně. V příštím týdnu se opět čekají v části Česka tropické teploty.

5 hlavních zpráv Českého rozhlasu:
 • Italská ulice se pořád obnovuje, vypráví fotograf Kopp. Vystavuje snímky z Palerma

  Publikováno: 14.7.2024 22:51
  V Itálii žil osm let, působil tam nějaký čas jako velvyslanec a cítí se tam jako ryba ve vodě. Fotograf a bývalý diplomat Pavel Kopp pro výstavu v Galerii Vinohradská 12 vybral snímky z Palerma. „Ty fotky nestárnou, italská ulice se pořád obnovuje. Mám k tomu blízký vztah,“ říká Kopp k výstavě Chvilky v Palermu. V čem nezapře své dávné italské předky a jak vznikala společná kniha s Miroslavem Horníčkem, popsal v pořadu Host Radiožurnálu.
 • Střelec na Trumpa jednal podle FBI sám. Agenti po atentátu pozorují rozmach násilné politické rétoriky

  Publikováno: 14.7.2024 22:44
  Střelec, který v sobotu zaútočil na amerického exprezidenta Donalda Trumpa, jednal sám, sdělil novinářům Federální úřad pro vyšetřování (FBI), který má případ na starosti. Vyšetřovatelé podle prohlášení zatím neznají politické smýšlení pachatele a nenašli v této souvislosti žádná výhrůžná sdělení. Zároveň agenti FBI uvedli, že pozorují po atentátu rozmach násilné politické rétoriky, informovala agentura AP.
 • Semena, skořápky, pecky, pyly. Klášterní jímky jsou rájem pro archeobotaniky, prozrazuje vědkyně

  Publikováno: 14.7.2024 22:18
  Ke klášterům odjakživa patřily také ovocné sady. „V benediktinských klášterech byly povýšeny i ve spirituálním slova smyslu, protože v nich mohli být pochováni zemřelí bratři. Nevíme přesně, zda to tak skutečně bylo, ale těsnou blízkost hřbitova a ovocného sadu ale známe i z našich krajů,“ říká v pořadu Host Radiožurnálu Jarmila Skružná z Botanické zahrady v Praze, která se dlouhodobě věnuje historii klášterních zahrad.
 • Biden nechá po útoku prověřit bezpečnostní opatření. ‚Nedělejte ukvapené závěry,‘ vyzval veřejnost

  Publikováno: 14.7.2024 22:04
  Americký prezident Joe Biden po útoku na exprezidenta Donalda Trumpa nařídil složce odpovídající za ochranu prezidentů a exprezidentů Spojených států, aby opět prověřila bezpečnostní opatření pro nadcházející sjezd Republikánské strany. Řekl to v krátkém projevu v Bílém domě, v němž uvedl, že nejdůležitější je teď pro USA jednota. Vyzval úřady k rychlému a důkladnému vyšetření střelby, veřejnost pak vybídl, aby nedělala ukvapené závěry.
 • Trump i Biden se zachovali takticky správně. Exprezident teď sklidí vlnu solidarity, tvrdí politolog

  Publikováno: 14.7.2024 21:21
  Demokraté po útoku na exprezidenta Donalda Trumpa částečně zastavili svou kampaň a stáhli reklamy zaměřené proti Trumpovi v rámci antikampaně. Čin odsoudili i další významní politici včetně bývalého prezidenta Baracka Obamy. „Teď je Donald Trump symbolicky bojovník, tak, jak ho jeho voliči mají rádi,“ říká na Plusu amerikanista Jakub Lepš z vysoké školy University of New York in Prague.

3 aktuální zprávy z webu České noviny (ČTK):

3 články Deníku:
 • Útočník, který střílel na Trumpa, měl v autě výbušniny

  Publikováno: 14.7.2024 18:45
  Muž, který se podle úřadů pokusil zavraždit amerického exprezidenta Donalda Trumpa, měl ve svém autě výbušniny. S odvoláním na zdroje blízké vyšetřování o tom dnes informují některá americká média. Jejich informace také nasvědčují tomu, že se výbušniny našly i v bydlišti pachatele.
 • Atentát na Trumpa? Svědek: Útočník vystřelil, pak mu hlavu roztříštila kulka

  Publikováno: 14.7.2024 16:15
  Americký prezident Donald Trump se během předvolebního mítinku v pensylvánském městě Butler stal terčem atentátníka. Na místě zůstal mrtvý jeden divák a také samotný střelec. Republikánský kandidát vážněji zraněn nebyl. Podle svědků byl střelec viděn, jak si hledá ideální pozici.
 • U Lednice vykolejil historický vlak. Nehoda se obešla bez zranění

  Publikováno: 14.7.2024 16:03
  Historický vlak vykolejil v neděli kolem půl jedné odpoledne mezi Lednicí a Charvátskou Novou Vsí. Při nehodě se nikdo nezranil, škody ale podle prvních odhadů vyšplhají na dva miliony korun. 

3 články Kafe.cz:

3 články Dotyku:

3 hlavní zprávy webu Sport.cz:
 • Obrovská pocta pro slávistu. Je nejlepším střelcem Eura

  Publikováno: 15.7.2024 0:16
  Uplynulé fotbalové Euro rozhodně nebylo turnajem jednoho výrazného střelce, který by svými zásahy táhl některý z týmů za úspěchem. Zlatou kopačku pro nejlepšího kanonýra turnaje tak dostane hned šest hráčů včetně slávisty Ivana Schranze. Všichni dali po třech gólech, přídavné pravidlo o počtu asistencí UEFA zrušila.
 • Rodri se stal nejlepším hráčem Eura, nejlepším mladíkem Yamal

  Publikováno: 15.7.2024 0:02
  Španělský záložník Rodri byl vyhlášen nejlepším hráčem fotbalového mistrovství Evropy v Německu. Ocenění pro nejlepšího mladého hráče získal jeho spoluhráč Lamine Yamal, který v sobotu oslavil teprve 17. narozeniny.
 • SESTŘIH: Euforie s puncem rekordu. Španělé znovu kralují Evropě

  Publikováno: 14.7.2024 10:40
  Běhali po trávníku jako smyslů zbavení. Věděli, že to dokázali. A že rekord je na světě. Fotbalisté Španělska se stali počtvrté mistry Evropy, čímž se osamostatnili na čele historických tabulek. Finálové vítězství 2:1 nad Anglií zařídily trefy Nica Williamse a náhradníka Mikela Oyarzabala. Za Albion, který v boji o zlato neuspěl podruhé v řadě a na první titul z Eura stále čeká, se prosadil střídající Cole Palmer.

3 aktuální zprávy Idnes.cz z Jihlavy a Kraje Vysočina:
 • Žďár řeší, co udělat s Věžičkou, aby ožilo centrum Stalingradu

  Publikováno: 14.7.2024 10:09
  Nejstarší sídliště ve městě – Žďár nad Sázavou 3, jemuž však nikdo z místních neřekne jinak než Stalingrad nebo zkráceně Staloš – je unikát samo o sobě. Nejen svým pojmenováním, které se vžilo natolik, že přestálo pád režimu a bez jakýchkoliv negativních konotací se běžně používá i dnes, ale také originální architekturou z dob svého vzniku.
 • Žďár žije festivalem KoresponDance, k vidění je tanec i pohybové divadlo

  Publikováno: 13.7.2024 9:29
  V areálu Zámku Žďár nyní vrcholí KoresponDance, festival současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu. Mezinárodní akce, která se ve městě koná již podvanácté, přilákala ve čtvrtek večer na žďárské náměstí Republiky davy diváků. A to navzdory velmi horkému počasí s teplotami kolem třicítky.
 • Byt přednosty i zachovalý kryt. Redaktor si před demolicí prošel jihlavské nádraží

  Publikováno: 12.7.2024 18:05
  Desítky zájemců o jihlavskou historii se koncem týdne symbolicky rozloučily s budovou městského nádraží. Stanice z roku 1887 má totiž na konci roku ustoupit novému terminálu, který na jeho místě chystá Správa železnic společně s městem. Železniční historik Richard Cila proto uspořádal sérii tří komentovaných prohlídek s nebývalým ohlasem.

Aktuální článek a test D-Testu:
 • Jak na souseda potížistu?

  Publikováno: 9.7.2024 9:30
  Přicházející teplé letní večery s sebou přinášejí i každoroční evergreen pro právní poradnu dTestu: sousedské spory. Nejčastěji kvůli hlasité hudbě do ranních hodin nebo obtěžujícímu zápachu. Jak na souseda, když domluva selže? A co znamená, že „vlastnictví zavazuje“?

ČT 24 živě   ČT Sport živě   DVTV   Idnes TV   CNN Prima News   Prima Zoom   MVTV   Seznam Zprávy   Seznam TV