Nabídka ×

Aktuální dění kolem nás

5 hlavních zpráv ČT 24:
 • V jižních Čechách je sněhová kalamita, sněží v celém Česku. Auta bourají, na železnici nefungují výhybky

  Publikováno: 2.12.2023 6:05
  Desítky centimetrů nového sněhu napadly přes noc hlavně na jihu Čech a částečně na Vysočině. Jihočeský hejtman vyhlásil ráno kalamitní stav, protože silničáři nestíhají sníh průběžně uklízet. Problémy v dopravě jsou ale v celém Česku, kvůli nehodám se zastavila doprava na dálnicích D1 a D5. Hlavně kvůli popadaným stromům se zastavily některé železniční tratě i silnice, potíže v dopravě jsou také kvůli zledovatělým vozovkám. Popadané stromy poškodily i elektrické vedení, v jižní části republiky nelze rozsvítit asi v deseti tisících domácností.
 • Lídři dvaceti zemí vyzvali ke ztrojnásobení jaderné energie ve světě do roku 2050

  Publikováno: 2.12.2023 8:24
  Dvacítka účastníků klimatické konference OSN (COP28) v Dubaji vyzvala, aby se využití  jaderné energie ve světě ve srovnání se stavem v roce 2020 do roku 2050 ztrojnásobilo. Podle agentury AFP to vyplývá ze společné deklarace, kterou podpořily například Česká republika, Francie, Spojené státy či Británie. Ty tak chtějí snížit závislost na uhlí a plynu. Čína a Rusko, které jsou dnes největšími staviteli jaderných elektráren na světě, však mezi signatáři nejsou.
 • Kyjev je členství v EU vzdálen „několik světelných let“, tvrdí Orbán

  Publikováno: 1.12.2023 20:10
  Už za dva týdny čeká Evropskou unii (EU) důležitý summit. Lídři zemí sedmadvacítky by na něm měli rozhodnout o zahájení přístupových rozhovorů s Ukrajinou. K blokádě postupu se však chystá maďarský premiér Viktor Orbán, podle něhož je Kyjev členství vzdálený „několik světelných let“. Zároveň šéf maďarské vlády odmítá podpořit další pomoc ve výši 50 milionů eur pro napadenou zemi.
 • Na jihu Německa museli lidé přespávat ve vlacích, sníh ochromil dopravu

  Publikováno: 2.12.2023 5:27
  Silné sněžení způsobilo vážné dopravní potíže na jihu Německa. V Mnichově se zastavila povrchová městská hromadná doprava a v bavorské metropoli, ale i v Ulmu v Bádensku-Württembersku museli cestující přenocovat ve vlacích, které rovněž nejely. Mnichovské letiště je zavřené, a to nejméně do sobotního poledne.
 • Trump podle soudů nemá zpětně imunitu na to, co dělal, když byl prezident

  Publikováno: 2.12.2023 6:31
  Soudy se mohou zabývat kroky Donalda Trumpa, které podnikal v závěru svého prezidentského mandátu – po volební porážce z roku 2020. Federální soudkyně ve Washingtonu odmítla požadavek Trumpova týmu, podle nějž by měl mít jako tehdejší úřadující prezident imunitu. 

5 hlavních zpráv Českého rozhlasu:

3 aktuální zprávy z webu České noviny (ČTK):

3 hlavní zprávy webu Sport.cz:
 • Palát gólem neodvrátil prohru Devils, asistoval Hertl

  Publikováno: 2.12.2023 6:07
  Ondřej Palát neodvrátil v NHL třetím gólem v sezoně prohru hokejistů New Jersey 3:6 se San Jose. Jeho spoluhráč Vítek Vaněček, který byl minule střídán, plnil roli náhradního brankáře. V dresu vítězů si připsal jednu asistenci Tomáš Hertl, další české hráče Filipa Zadinu a Jana Ruttu nepustilo do zápasu zranění. Ve druhém pátečním utkání porazil Columbus s Davidem Jiříčkem v sestavě doma Ottawu 4:2.
 • Orlando devátou výhrou v řadě vyrovnalo svůj rekord, Boston uhájil vedení

  Publikováno: 2.12.2023 7:34
  Basketbalisté Orlanda zvítězili v NBA doma nad Washingtonem 130:125 a připsali si devátou výhru za sebou, čímž vyrovnali klubový rekord. V čele tabulky Východní konference jsou dál druzí těsně za Bostonem, který porazil Philadelphii 125:119 a uhájil první místo v celé soutěži. Obhájce titulu Denver zdolal Phoenix 119:111. Suns nepomohlo 30 bodů Kevina Duranta, který se posunul na desáté místo v historické tabulce střelců NBA.
 • Otázky a odpovědi k losu EURO: soupeři, vstupenky či česká delegace bez kouče

  Publikováno: 2.12.2023 8:33
  Osudové momenty se blíží. Centrem fotbalové Evropy se v sobotu večer stane Hamburk. Právě tam se bude losovat šest základních skupin EURO, které se bude příští rok v létě hrát v Německu. Důležitý detail: poosmé za sebou bude v osudí i Česko, které prošlo kvalifikací z druhého místa. Sport.cz vybral šest otázek a odpovědí, které s losem souvisejí.

3 aktuální zprávy Idnes.cz z Jihlavy a Kraje Vysočina:
 • Zrcadlově obrácený svět Methoda Kalába. Slavný tiskař má pamětní desku

  Publikováno: 2.12.2023 9:05
  Přestože ve svém oboru patřil ke světové špičce, jméno Methoda Kalába v jeho kraji zapadlo. Rodák z Veselíčka, jenž zemřel před šedesáti lety, se nyní dočkal oprášení svého jména. Ve vsi, která je místní částí Žďáru nad Sázavou, odhalili uznávanému typografovi a grafikovi originální pamětní desku.
 • Kluziště, vyhlídkové kolo i vánoční trolejbus. Jihlava chystá nový advent

  Publikováno: 1.12.2023 16:22
  Adventní program v Jihlavě nabídne dvě kluziště, nově také deset metrů vysoké vyhlídkové kolo, novinkou bude i vánočně vyzdobený trolejbus. Na Masarykově náměstí budou koncerty a divadla, hudba zazní i na radnici. Vánoční výzdoba se poprvé rozsvítí v neděli s asistencí třímetrových loutek andělů.
 • Starostu Golčova Jeníkova prošetřuje policie, na svou funkci rezignoval

  Publikováno: 1.12.2023 12:07
  Pavel Kopecký (ODS) už není starostou Golčova Jeníkova, ve čtvrtek večer na svůj post rezignoval. Předešel tak zastupitele, jež ho chtěli z funkce odvolat. Za zemětřesením na jeníkovské radnici je vážné pochybení dnes již bývalého starosty a policejní vyšetřování.

Aktuální článek a test D-Testu:
 • Společnost Meta používá nekalé obchodní praktiky

  Publikováno: 30.11.2023 10:48
  Společnost Meta v současné době zavádí změny svých služeb v EU. Zjistily to desítky milionů uživatelů Facebooku a Instagramu, protože na ně vyskočila žádost aby buď souhlasili se zpracováním svých údajů pro reklamní účely, nebo aby zaplatili za nezobrazování reklam. Z hlediska spotřebitele se…

ČT 24 živě   ČT Sport živě   DVTV   Idnes TV   CNN Prima News   Prima Zoom   MVTV   Seznam Zprávy   Seznam TV